zeytin ekosolfarm solucan gubresi

Zeytin Ağaçlarında Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır?

  • zeytin ekosolfarm solucan gubresi

   sim ıyı gunler zeytin agaçlarında solucan gubresi kullanabılırmıyım damlama suyum mevcur 0 ila 12 yaş arasında agaçlarım var bilgi verirseniz sevınırım
   turgutludayım size yakınım
   mustafa
   saygılar

    


   Mustafa Bey Merhaba,
   Zeytin ağaçlarında bir çok bölgede EkosolFarm Solucan Gübresi uygulaması gerçekleştirmekteyiz. Özellikle yeni dikimlerinizde, bitkinin kök gelişimi ve patojenlere karşı direncini arttırmanız için EkosolFarm Granül (Katı) Solucan Gübresi’ni öneriyoruz. Bizce tarımda esas olan güçlü köklerle toprağa bağlanmak.

   ? Dikili olan Zetin ağaçlarınız ve 1, 2,3 yaş grubu fidanlarınız için özellikle gelişim problemi yaşayanlarda kullanılmak istenirse; ağaçlarınızın yaprak iz düşümü yani kılcal kök gelişim bölgesi veya gölge çapı = kg olacak şekilde hesap edilmeli.

   Ağaç başına düşen gübre, 15cm en 15 cm derinlikte açılacak çember şeklinde veya kaz ayağı ile açılacak alana, yaprak iz düşümlerinin 15 cm açığından yine toprak altında kalacak şekilde uygulanır.

   ? 15 cm derinlikte açılacak çukura toprak görünmeyecek kadar EkosolFarm Granül (Katı) Solucan Gübresi konularak muhakkak surette üzeri yeniden toprakla kapatılıp nemlendirilmeli. EkosolFarm Solucan Gübremizin içerisindeki faydalı mikroorganizmaların, Azotu Fikse eden Bakterilerin, Fosfat Bakterilerinin ve mikoriza mantarların güneş ve hava ile direk temasını keselim.

   ☝ Katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi uygulamasından sonra veya uygulanamayan alanlar için, bahçenizin iklim koşullarına göre su yürümesinden kısa bir süre sonra muhakkak surette EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi (Liquid Worm Fertilizer) kullanmanız, sürdürülebilir faydanın devamlılığı için önemli. Yine fayda, gübremizin içeriğindeki iyi mikroorganizmalardan, enzim ve aminoasit faaliyetlerinden, sölom sıvısından ve doğal büyüme hormonundan kaynaklanmakta. Damlama sulamadan uygulandığında bu fayda topraktan bitkiye, yaprak uygulamasından da ters reaksiyon ile çapraz pozitif etki sağlanır.

   Faydalı mikroorganizmalar, yaprak ayasında faaliyet göstererek alan genişlemesine sebep olmakta ve geniş alana sahip olan bitkinin fotosentez alanı genişlemektedir. Aynı zamanda EkosolFarm Solucan Gübremizin içeriğindeki Kitinaz Enzimi kafadan bacaklı zararlıların üzerlerindeki Kitini parçalamak sureti ile sinek vs gibi zararlıların bitkiye vereceği zararı minimize etmektedir. Ve aynı zamanda sölom sıvısı yani solucanın mukus tabakası yeşil ve kahverengi aksamda yaprak uygulamasında kaplama yaparak don zararını azaltacaktır.

   ?EkosolFarm Sıvı Solucan Gübre uygulaması damlama sulamanız var ise damlama sulamadan, yok ise taral ile kök bölgesine uygulanmalı. Ağaca su yürümesi başladıktan yaklaşık 10 gün sonra yani gözler uyanırken bahar ayında dekara 1 lt düşecek şekilde 1 uygulama topraktan yapılmalı.

   ? İlk uygulamadan 21 gün sonra ağacın büyüklüğüne göre 5 dekara 1-1,5 lt düşecek şekilde EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi yapraktan uygulanmalı. Bu uygulama 21 gün ara ile 2 kere daha tekrar edilmelidir.
   Bu uygulamalar özellikle meyve bahçeleri için değerli fayda maliyet oranı yaratmıştır.

   Ağaç gelişimini minimum altı ay öncesine çekmek önemli etkilerden biridir. Meyve ağaçlarının böyle bir süre ile öne çekilmesi yatırım maliyetlerini önemli oranda düşürmektedir.

   Ekosol ve EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,

   Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri

   Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.
   Tel: 0236 364 15 15
   Fax : 0236 364 16 16
   http://www.ekosol.com.tr
   shop.ekosol.com.tr

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp