AgraGron Gübre fertilizer

Hobi Bahçesi Domates Ekimi

Hobi Bahçesi Domates Ekimi

Ekosol Tarım Müşteri Hizmetleri’ne info@ekosol.com.tr, +90 539 680 98 80 WhatsApp Hattı, 0236 606 06 10 Destek Hattı, FacebookYoutubeInstagram vb. tüm iletişim adreslerimizden her an ulaşabilirsiniz.
Ekosol Tarım Müşteri Hattı aracılığıyla uzman ziraat mühendislerimiz ürünlerimizle ilgili tüm sorularınızı yanıtlamaktadırlar.

Ekosol Tarım Müşteri Hizmetlerine Gelen Soru:

domates ekimi domates fidesi
Merhabalar öncelikle sormak istediğim 100 adet domates fidesi dikeceğim.
Katı mı sıvı mı daha uygun olur?
Birde sıvı ise fidan başına uygulama yapacağım bunu ne kadar ile sulandıralım?
Teşekkür ederim.

 

 

 

 

Ekosol Müşteri Hizmetleri Yanıtı:

Sn. Müşterimiz Merhaba,
Domates dikimi100  Adet domates fidenizin dikiminde, katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi uygulamanız, hem kök gelişimini ve saçaklanmayı arttıracak hem de kök hastalıklarına karşı fidelerinizde direnç sağlayacaktır.

 

Fide başı 40-50 gr. (bir avuç), doğrudan kökle temas edecek şekilde kök çukuruna konulup, fidenizi doğrudan gübremizin üzerine koyup, etrafını toprakla kapatmanız yeterli olacaktır.

 

Katı uygulamadan sonra da eğer varsa damla sulamadan ve yapraktan EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulamanızı tavsiye ederiz. Sıvı gübremiz, asıl olarak bitkinizin meyvesine, lezzetine ve aromasına çalışacak, raf ömrü uzun ürünler yetiştirmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda yaprak hastalıklarına karşı da bitkiniz direnç kazanacaktır.

 

Domateste, 21 gün arayla,  ilk uygulama damla sulamadan dekara 1 litre düşecek şekilde, ikinci uygulama yapraktan dekara 400-450 cc, üçüncü uygulama damlamadan 1 litre düşecek şekilde ve son uygulama yine yapraktan dekara 400-450 cc. düşecek şeklide uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Damla sulamanız yoksa aynı ölçüleri yapraktan vererek yapabilirsiniz.

Tankınız bir basışta kaç dekara basıyorsa ölçeklendirmeyi buna göre yapabilirsiniz. Örneğin 250 Lt su tankınızla 1 dekara basıyorsanız 1 Litre, 2 dekara basıyorsanız 2 Litre Ekosolfarm Sıvı Solucan Gübresi uygulayabilirsiniz.

 

Damla sulama veya yapraktan uygulama sistemleriniz yoksa,

domates ekimi yapraktan gübreleme

16 Litrelik sırt pompasında, 16 Litre suya 50 cc (bir kapak) Ekosolfarm Sıvı Solucan Gübresi katıp, iyice çalkaladıktan sonra domateslerinize yıkama şeklinde uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı 21 gün ara ile 4 sefer yapmanız, gübremizin tüm faydalarını almanızı sağlayacaktır.

 

16 Litre sırt pompanız yoksa aynı oranda spreyinizin litresi ile oranlayarak EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulaması yapabilirsiniz:
16 Litre için 50 cc (Bir kapak)
8 Litre için 25 cc (Yarım Kapak)
1 Litre için: 4 cc (Bir çay kaşığı)

 

Ayrıca tüm bitkilerde uygulama miktarları için aşağıdaki linkimizi inceleyebilirsiniz:
https://www.ekosol.net/bilgiler/kullanim-miktarlari-ve-oneriler

Ayrıca Bakınız

Bize her türlü soru, görüş ve önerinizde bu mesajı yanıtlayarak ulaşabileceğinizi hatırlatır,

Ekosol ve EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
 
Saygılarımızla,
Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri

Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.
Tel  : 0236 606 06 10 / 0236 364 15 15
Fax : 0236 364 16 16

 

Yorum bırakın

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp