EkosolFarm Sıvı Hobi Bahcesi Yeni Dikim

Sebze Bahçesinde Gübre Uygulama

SEBZE BAHÇESİNDE GÜBRE UYGULAMA

sebze bahçesinde fide dikimi

 

SORU:
Merhabalar, benim 100 m2 arsam var oraya domates biber salatalık patlıcan gibi sebzeler ekiyorum. 1 lt.lik Sıvı solucan gübresini nasıl kullanacağım. ilaç pompam var ayrıca çeşmeden hortumla sulama yapıyorum. 3 lt. lik bidonla ile de köklerine sulama yapıyorum. Hangi yöntemle bu gübreyi ve ne kadar kullanmalıyım. Bilgi verirseniz teşekkürler. 

ÖMÜR EKREN

EKOSOL MÜŞTERİ HİZMETLERİ CEVABI:

Sn. Ömür Ekren,

Öncelikle Ekosol ve EkosolFarm Organik Solucan Gübresi®ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

100 m2 sebze bahçesinde size özellikle yeni dikimlerinizde EkosolFarm Katı (Granül) Solucan Gübresi ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. 

sebze bahçesinde fide dikim

Sebze bahçesinde Fide çukuruna 1 Avuç (50-60 gr.) EkosolFarm Katı (Granül) Solucan Gübresi ürünümüzü doğrudan kökle temas edecek şekilde güvenle uygulayabilirsiniz.

Bu sayede fideleriniz veya tohumlarınız Güçlü Köklerle Toprağa Bağlanacak, hem kök hastalıklarına karşı dirençli, sağlıklı köklerle yetişecek,  hem de aroması yüksek bol verimli ürünler alabileceksiniz.

Sebze bahçesinde var olan  bitkileriniz ve yeni dikimlerinizde de, ayrıca TOPRAKTAN ve YAPRAKTAN EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi ürünümüzü uygulayarak, bitkilerinizi yaprak ayalarından besleyerek sebzelerinizin verim, aroma ve dayanma süresini arttırabilirsiniz.

 

EKOSOLFARM SIVI GÜBRE UYGULAMA

TOPRAKTAN GÜBRE UYGULAMA

TOPRAKTAN SIVI Gübre uygulamasını yapmak için, FİDE DİKİMİNDEN yaklaşık 10 GÜN SONRA, 3 Litrelik Bidonunuza 10-15 cc.(1-1,5 Çay Bardağı) kadar EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi ekleyip iyice çalkaladıktan sonra bitkilerinize, kökten, sulama ile birlikte uygulayabilirsiniz.

Bu uygulamayı yaklaşık 20 GÜN SONRA yani çiçiklenme başlamadan önce bir kez daha yapmalısınız. 

YAPRAKTAN GÜBRE UYGULAMA;

Bununla birlikte,sebze bahçesinde bitkilerinize YAPRAKTAN SIVI uygulaması olarak, 16 LİTRELİK SIRT POMPANIZA 50 CC. (BİR KAPAK) ekleyerek, yine iyice çalkalayıp, bitkilerinize yapraktan uygulayabilirsiniz.

1. UYGULAMA İLK YAPRAKTA İKEN

2. UYGULAMA: İLK TOMURCUKLANMADA

3. UYGULAMA: MEYVE GÖZLERİ OLUŞUNCA VE HER 20 GÜNDE 1

şeklinde uygulayabilirsiniz.

Özet olarak,
Sebze bahçesinde Hem topraktan hem de yapraktan  EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulamanıza ait tablo aşağıdaki gibi olacaktır.

 

EkosolFarm Sıvı Hobi Uygulama Tablosu

 

Unutmayınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi sertifikalı Organik bir gübre olduğu için, fazla kullanımda bitkilerinize zarar vermeyecek, eksik uygulamada ise etkisiniz az gözlemleyeceksiniz.

Sebze bahçesinde hem katı hem de sıvı formda EkosolFarm Ürünlerimizin, 16 Litrelik Sırt Pompası ile
Hobi Bahçesi Seti olarak aşağıdaki ürünümüzü EkosolShop’tan  sipariş verebilirsiniz.

EkosolFarm Hobi Urun Kampanya 3in1_vtrn

Kullanım Miktarları ve Öneriler İçin:

Kullanım Miktarları ve Öneriler

Bize her türlü soru, görüş ve önerinizde bu maili yanıtlayarak ya da imzamızda bulunan iletişim numaralarımız aracılığıyla ulaşabileceğinizi hatırlatır,

Ekosol ve EkosolFarm Organik Solucan Gübresi®ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri

Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.

Tel  : 0236 606 06 10 / 0236 364 15 15
Fax : 0236 364 16 16
Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp