Ekosol Tarım Hakkında

EkosolFarm Solucan Gübresi Ekosol Tarim Fabrika

Ekosol Tarım, 2001 yılında Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya kültür solucanları ile solucan gübresi üretimi üzerine ilk çalışmalarına başlamış,
2003 yılında Ekosol Tarım ticari ünvanı alarak, Türkiye’nin ilk Solucan Gübresi üretici kuruluşu olmuştur.

Ekosol Tarım, TC Tarım ve Orman bakanlığı tarafından ilk Solucan Gübresi üretim  tescil ve lisansını almış kuruluştur. 

Solucan Gübresi, başta Amerika, Avrupa ülkeleri, İsrail, Hindistan olmak üzere tüm dünyada tarım alanlarının aşırı – orantısız kimyasal gübre ve ilaçlar kullanılması sonucu oluşan topraktaki organik madde zayıflığı sebebiyle, tüm dünyaca toprak düzenleyici ve bitki besleyici olarak kullanılan, güçlü bir organik gübredir.

Ekosol Tarım 2003 yılında Türkiye’de ilk solucan gübresi üretimine başlamasını takiben Solucan Gübresi’nin tarımsal üretime faydaları konusunda başta üniversiteler, ziraat kuruluşları, Tarım bakanlığı nezdinde çalışmalarda bulunmuş ve hem toprak ıslahı hem de verim arttırıcı bu yeni nesil gübrenin tanınması için olağan üstü  çaba göstermiştir. 

Misyonumuz: Türkiye Tarım Topraklarının Islahı ve Verim Artışı

Türkiye’de tarım arazilerine uygulanan aşırı ve orantısız uygulanan kimyasal gübre ve ilaçlar yüzünden artık vasıflarını kaybetmiş toprakların ıslah edilmesi ve çiftçinin her geçen yıl artan gübre maliyetlerini azaltarak, hem daha verimli hem de daha sağlıklı ürünler yetiştirebilmesini misyon edinen Ekosol Tarım, her geçen yıl artan üretim kapasitesi ile Türk tarımına güçlü katkılar sağlamaktadır.

Türkiye’de Solucan Gübresi üretiminin yaygınlaşması için de çalışmalar sürdüren Ekosol Tarım, düzenli eğitim seminerleri düzenleyerek, solucan gübresi üretimine girmek isteyen yatırımcılara tüm bilgi birikimlerini aktararak başta Solucan Gübresi ve buna bağlı olarak bir çok organik içerikli gübre üretimlerine öncülük etmiş ve Türkiye’de organik gübre sektörünün gelişmesine büyük katkılar sağlamıştır.

2014 yılında Manisa Saruhanlı’daki üretim tesislerine taşınan Ekosol Tarım, 21 dönüm üzerinde 7.500 metrekare kapalı alanda, ileri teknolojiyi, bilimi ve bilgi birikimini kullanarak katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi (Worm Castings) ve sıvı formda EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi  (Liquid Worm Fertilizer) yanında bir çok farklı içerikte organik gübre üreten Türkiye’nin ilk ve en büyük üretim kapasitesine sahip şirketidir.

Ekosol Tarım, insanı temel alan, toprağa saygılı, çiftçimizin değerini ve ülkemiz için önemini, çiftçimizin beklentilerini bilen, sürdürülebilir yaşama ve geleceğe önem veren  bir anlayışla büyüyerek bu günlere gelmiştir.

ENERJİMİZİ güneşten GÜCÜMÜZÜ SİZDEN ALIYORUZ

Hakkındaki Videoyu Oynat EkosolFarm fabrika 2023

EUROPEAN GREEN DEAL

Türkiye’nin ilk solucan gübresi üreticisi olarak, çevre duyarlılığı yüksek ürünlerimizin üretiminde yeşil enerji kullanıyoruz. 

Fabrikamızın yıllık elektrik tüketiminin %72’sini yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlıyoruz.
Doğaya ve doğal olana saygımızla 20. yılımızda yeşil enerjiye geçiş sağladık.
Enerjimizi Güneşten, Gücümüzü Sizden Alıyoruz!

GES çözüm ortağımız ONR Enerji‘ye teşekkürler.

Yenilenebilir Yeşil Enerji

Yıllık enerji tüketimimizin %72'ye varan kısmını yenilenebilir enerji ile karşılıyoruz.

Yılda 50.000 Ağaç

Yılda 50.000 ağaç ile eşdeğer karbondioksit (CO2) salınımını engelledik.

Karbon Salınımını Azalttık

Yıllık 2.000 Ton karbondioksit salınımı azalttık.

Hedefimiz Sıfır Fosil Yakıt

Doğal varlıkları korumak için çevresel ayak izimizi azaltıyoruz

5.000 Metrekare Kapalı Alanda Solucan Gübresi Üretimi

EkosolFarm Solucan Gübresi Üretim Alanlari 4

Avrupa’nın en büyük solucan gübresi üretim tesisimizde 7.500 m2 kapalı alanda milyarlarca solucan ile sürdürülebilirlik prensiplerimiz çerçevesinde %100 Solucan Gübresi ürerimi gerçekleştirmekteyiz.

Üretim alanlarımızda yer alan sürekli akış sistemlerimiz Amerikan FDA standartlarına uygun şekilde tasarlanmıştır.

Tesisimiz üretim alanları içerisinde kullanılan tüm enerji kaynaklarımız AB Yeşil Mutabakat (EU Green Deal) sözleşmesi çerçevesine uygun olarak nötr karbon hedefine uygundur.

Ekosol Tarım, güven odaklı, yenilikçi, bütünlüğün yarattığı sinerji ve dinamizmi bilerek çağın gereklerine süratle ayak uyduran bir firmadır.
Topraklarımız, ürünlerimiz, sağlığımız, dünyamız ve geleceğimiz için duyarlı ve beraber olma zamanı.
Sizlere hizmet veriyor olmaktan, böylesine kaliteli bir gübre üretiyor olmaktan, dünyaca tanınıyor, biliniyor ve tercih ediliyor olmaktan onurlu ve gururluyuz.

Ekosol Tarım Ailesi

EkosolFarm Fabrika

HAKKIMIZDA

TÜRKİYE'NİN İLK SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİCİSİ

EKOSOL TARIM HİKAYESİ

BİR MASAL GİBİYDİ HERŞEY…

Ekosol Tarım’ın kurucusu ve Genel Müdürü Burçin Karababa’nın notlarıyla Ekosol Tarım’ın fotograflı hikayesi için tıklayınız..

 

BİLGİLER

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp