EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi 20 Litre

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi, Ekosol Tarım A.Ş. tarafından üretilen, Türkiyenin ilk lisanslı sıvı organik %100 Solucan Gübresidir.

EkosolFarm Organik Sıvı Solucan Gübresi,
Paketlenmiş satışa hazır haldeki katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi’nin, sıvı üretim entegre tesisinde yeniden prosese girerek sıvılaştırılması ile üretilmektedir.

İçeriğinde bulunan zengin mikroorganizmalar ve faydalı mikroorganizmaları dorment halde tutmak için pH seviyesinin dengelendiği, raf ömrü uzun, konsantre bir gübredir.

İçeriğindeki yüksek organik madde muhtevası nedeniyle, bitkilerin yapraktan ve topraktan beslenmesini sağlarken, aynı zamanda yaprak hastalık ve zararlılarına karlı ciddi direnç sağlamaktadır.

Hem yaprak hem toprak gübresi olarak uygulanır.

Tüm amatör ve profesyonel sulama sistemlerinde kullanıma uygundur.

Solucan Gübresi Faydaları

Solucanlar, üzerlerinde ve sindirim sistemlerinde bulunan ve onları koruyan vücut sıvılarını (sölom sıvısı)  gübreye geçirir, bu gübre de bitkilerde patojenlere karşı direnç sağlar.

Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalar, azot fikse eden bakteriler, mikorizal mantarlar, antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur. Gübreye geçen bu enzimler ve yoğun bitki besin elementleri bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlar.

İşte mucizenin tanımı budur!

Hem mikroorganizmalar, hem enzimler, hem bitki besin elementleri, hem de Sölom Sıvısı sayesinde; toprağı organik maddece zenginleştiren, Ph dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenleyen, fiziksel yapısını iyileştiren EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi sayesinde dirençli, kaliteli ürünler elde edilir.

EkosolFarm Organik Sıvı Solucan Gübresi;

  • Solucanların gübreye geçirdikleri vücut sıvıları (sölom sıvısı) sayesinde bitkilerde patojenlere karşı ciddi direnç kazandırı.

  • Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıdaki mikroorganizma taşıyan, azot fikse eden bakteriler ve antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur ve dışkıya yani gübreye geçer ve bitkide büyümede hız ve direnç sağlar.

  • İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde sayesinde topraktan kullanımda bitki köklerinde saçaklanmayı hızlandırır.

  • Yapraktan uygulamalarda, bitki yaprak ayalarının beslenerek genişlemesi sağlar, bu sayede bitkinin fotosentezi artarak büyüme sağlanır.

  • Kullanıldığı toprağın organik madde muhtevasını arttırdığı için, toprağın tekstürünü iyileştirir.

  • İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde, topraklardaki pH yüksekliği nedeniyle bitki tarafından kullanılmayan Fosfor, Potasyum, Demir, Çinko vb. bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.

  • İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde bitki besin elementlerinin yıkanmasını önlediği için gübrelemeden tasarruf sağlar.

  • Tüm bitkiler için kullanım zamanı ve miktarı bitki gelişim periyotlarına bağlı olarak değişmekle birlikte, hasata kadar her 21 günde bir kez uygulanması tavsiye edilir.

500 ml, 1 Litre, 5 Litre, 10 Litre ve 20 Litrelik ambalajlarda satışa sunulmaktadır.

EkosolFarm SIVI
SOLUCAN GÜBRESİ
500 Ml
EkosolFarm SIVI
SOLUCAN GÜBRESİ
1 LİTRE
EkosolFarm SIVI
SOLUCAN GÜBRESİ
5 LİTRE
EkosolFarm SIVI
SOLUCAN GÜBRESİ
10 LİTRE
EkosolFarm SIVI
SOLUCAN GÜBRESİ
20 LİTRE
Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp