EkosolFarm Solucan Gübresi

EkosolFarm 25 kg Organik Gubre

EkosolFarm Solucan Gübresi, Ekosol Tarım A.Ş. tarafından üretilen, Türkiyenin ilk lisanslı organik %100 Solucan gübresidir.

EkosolFarm Organik Solucan Gübresi,

Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya Solucanlarına verilen mamanın %100’ünün solucanların sindirim sisteminden geçtiği, doğrudan dışkıladığı, içinde sindirim sisteminden geçmemiş herhangi bir madde kalmamış %100 Solucan Gübresidir.

Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanlarının dışkılarından elde edilen EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi sebze, meyve ve bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aromasını, nefasetini kazandırır, kök ve kök çevresinde ki hastalıklara karşı direnç sağlar.

İçeriğindeki organik madde  muhtevası nedeniyle, toprağın yapısını düzenler, su tutma ve havalanma kapasitesini arttırır.

Yabancı ot tohumu içermez.

Solucanlar, üzerlerinde ve sindirim sistemlerinde bulunan ve onları koruyan vücut sıvılarını (sölom sıvısı)  gübreye geçirir, bu gübre de bitkilerde patojenlere karşı direnç sağlar.

Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalar, azot fikse eden bakteriler, mikorizal mantarlar, antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur.

Gübreye geçen bu enzimler ve yoğun bitki besin elementleri bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlar.

İşte mucizenin tanımı budur!

Hem mikroorganizmalar, hem enzimler, hem bitki besin elementleri, hem de Sölom Sıvısı sayesinde; toprağı organik maddece zenginleştiren, Ph dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenleyen, fiziksel yapısını iyileştiren solucan gübresi sayesinde dirençli, kaliteli ürünler elde edilir.

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi;

 • İçeriğindeki organik madde muhtevası nedeniyle toprağın su tutma ve havalandırma kapasitesini arttırır.

 • Solucanların gübreye geçirdikleri vücut sıvıları (sölom sıvısı) sayesinde bitkilerde patojenlere karşı direnç oluşturur.

 • Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıdaki mikroorganizma taşıyan, azot fikse eden bakteriler ve antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur ve dışkıya yani gübreye geçer ve bitkide büyümede hız ve direnç sağlar.

 • İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde, bitki köklerinde saçaklanmayı hızlandırır.

 • Kullanıldığı toprağın organik madde muhtevasını arttırdığı için, toprağın tekstürünü iyileştirir.

 • İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde topraklardaki pH yüksekliği nedeniyle bitki tarafından kullanılmayan Fosfor, Potasyum, Demir, Çinko vb. bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.

 • İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde bitki besin elementlerinin yıkanmasını önlediği için gübrelemeden tasarruf sağlar.

 • Tüm bitkiler için kullanım zamanı ve miktarı, toprak yapısına, iklim faktörüne ve bitki çeşidine göre değişmekle birlikte, genellikle ekim ve dikimden önce toprağa verilerek toprakla karıştırıldığında başarılı sonuçlar elde edilir.

 • Toprağın fiziksel yapısını düzeltir, toprağı bitki besin maddeleri ve humusça zenginleştirir Asitli kumlu toprakları düzenleyerek tarıma elverişli hale getirir.

 • içeriğindeki elementler yavaş çözündüğünden bitkiye uzun süreli beslenme sağlar.

 • Kokusuzdur.

ekosolfarm organik solucan gübresi 1 kg
ekosolfarm organik solucan gübresi 1,5 kg
ekosolfarm organik solucan gübresi 10 KG
ekosolfarm organik solucan gübresi 25 KG

Detaylı kullanım miktarları için tıklayınız.EkosolFarm & AgraGron Katalog TR 2021

Tüm Ekosol ve AgraGron ürünleri detaylı bilgileri için tıklayınız.

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp