Ekosol Hakkında

Türkiyenin en büyük Solucan Gübresi Üretim kuruluşu Ekosol, kurulduğu günden bu yana Türkiye’de Organik Solucan Gübresinin kullanımını yaygınlaştırmayı misyon edinmiştir.
Bu amaçla, Türkiye’nin en büyük Solucan Gübresi Üretim tesisi Ekosol Manisa’yı açarak, T.C Tarım ve Gıda Bakanlığı Ruhsatlı, %100 Organik Sertifikalı Solucan Gübresi üretimi kapasitesini maksimuma çıkarmıştır.
Ekosol Tarım A.Ş., EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi® markasıyla 2005 yılından bu yana sürdürdüğü büyüme ile öncelikle Türkiye’de Solucan Gübresi’nin tanıtımı, çiftçiler tarafından uygulanması, etkilerinin gözlenmesi ve Solucan Gübresi’nin çiftçimize sağladığı tüm faydaları ile ortak bir bilinç oluşturmakta başarılı olmuştur.
Diğer yandan Ekosol Tarım Kurucu Genel Müdürü Burçin Karababa, katıldığı ulusal ve uluslarası seminerler, paneller aracılığıyla hem akademik çevrelerde Solucan Gübresi konusunda çalışmalar yapmış, hem de yayına çıktığı TV programları, ropörtaj verdiği gazeteler vs. aracılığıyla Solucan Gübresi bilincini tüm iletişim kanallarını kullanarak yaygınlaşması için çalışmaktadır.
Öte yandan irili ufaklı bir çok girişimciye Solucan Gübresi üretimi ile ilgili bilgi paylaşımlarında bulunmuş, diğer yandan da Evsel Organik Atıklar Geri Dönüşüm ünitesi EkosolFarm KompostBox® ile Solucan Gübresi kültürünü bir çok evin mutfağına taşımayı başarmıştır. Bu sayede evsel organik mutfak atıklarını solucanlar yardımıyla kendi evlerinde, yerinde ve tam geri dönüşüm felsefesiyle Solucan Gübresi’ne çeviren binlerce gönüllü ile bağ kurulmuştur.
Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş. gittikçe Solucan Gübresi’ne artan ilgi ve taleple birlikte her zaman Türkiye’de vasıflı topraklarda sağlıklı ürünler yetiştirilmesi için tüm gücü ile sektörünün öncüsü ve yol göstericisi olmaya devam edecektir.
Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.

Yorum bırakın

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp