Türkiye’nin İlk Solucan Gübresi Markası

EKOSOL FARM

VİDEOLAR

ENERJİMİZİ güneşten GÜCÜMÜZÜ SİZDEN ALIYORUZ

Hakkındaki Videoyu Oynat EkosolFarm fabrika 2023

Türkiye’nin ilk solucan gübresi üreticisi Ekosol Tarım A.Ş. olarak çevre duyarlılığı yüksek ürünlerimizin üretiminde yeşil enerji kullanıyoruz.

Doğaya ve doğal olana saygımızla 20. yılımızda yeşil enerjiye geçiş sağladık. Fabrikamızın yıllık enerji tüketiminin %72’sini yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlıyoruz. Yılda 50.000 ağaç ile eşdeğer karbondioksit (CO2) salınımını engelledik.Yıllık 2.000 Ton karbondioksit salınımını, doğal varlıkları korumak için çevresel ayak izimizi azaltıyoruz.

Enerjimizi Güneşten, Gücümüzü Sizden Alıyoruz!

Solucan Uygulama Sonuçları

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

EkosolFarm Tanıtım Videoları

Solucan Gübresi Nedir?
Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?
Solucan Gübresi Hakında Merak Edilenler!
Solucan Gübresi kullanım sonuçları!
Solucan Gübresi (İngilizce:Vermicompost veya Vermicomposting), sebze veya gıda atıklarının ayrıştırılarak solucanların sindirim sistemlerinden geçirilmesi sonucu elde edilen Organik Gübredir.
Solucan Gübresi’nin dünyadaki yaygın ismi Vermicompost, solucan gübresi üretim biçimine de Vermicomposting denir.
Solucan Gübresi de, sebze, meyve ve bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, kök ve kök çevresindeki hastalıklara karşı direnç sağlayan bir organik gübre çeşididir.
Solucanlar, üzerlerinde ve sindirim sistemlerinde bulunan ve onları koruyan vücut sıvılarını (sölom sıvısı) gübreye geçirir, bu gübre de bitkilerde patojenlere karşı direnç sağlar. Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalar, azot fikse eden bakteriler, mikorizal mantarlar, antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur. Gübreye geçen bu enzimler ve yoğun bitki besin elementleri bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlar.
Ekosol 2008’den bu yana Tarım Bakanlığı üretim izinli ve %100 Organik Sertifikalı Türkiye’nin en büyük Solucan Gübresi yapan kuruluşudur.
 

YouTube Thumb

Yorum bırakın

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp