ÜZÜM'DE SOLUCAN GÜBRESİ UYGULAMA SONUÇLARI

Manisa Hacırahmanlı’da 110 dönümde üzüm üretimi yapan Şerif Eroğlu, Köy TV Sektör Analiz Programının sorularını yanıtladı.

uzum solucan gübresi
 

Manisa Hacırahmanlı’da 110 dönümde üzüm üretimi yapan Şerif Eroğlu, Köy TV Sektör Analiz Programının sorularını yanıtladı.

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulamasını ilk olarak şahitli uygulama ile kullandıktan sonra sonuçlardan çok memnun olduğunu ifade eden Şerif Eroğlu, 2017’de tüm bağlarında EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uyguladığını söyledi.

SOLUCAN GÜBRESİ BİTKİNİN SERUMU

Solucan Gübresi’nin farkını anlatırken, bitkinin en kısa sürede alabildiği gübre yani en hızlı şekilde bitkiyi uyandırabilecek gübre olduğunu söyleyen Eroğlu, Solucan Gübresi için Bitkinin Serumu tanımlamasını yaptı.

220 KİLOGRAM YERİNE 270 KİLOGRAM

Aynı gün hasat edilmiş üzümde, bir tarafta 220 kilogram alırken, Solucan Gübresi uygulanan bölümden 270 kilo kuru üzüm aldıklarını ifade etti.
Solucan Gübresinin üzümlerine hem kilo olarak ağırlık ve hacim, salkımda doluluk kazandırdığını, yeşil üzüm olarak baktığımızda şekeri arttırdığını, bu sebeple de kiloda artış sağlandığını söyledi.

ÜZÜMDE AROMA ARTIŞI

“Eğer üzüm tatlıysa, eğer üzüm aromalı ise o üzüm şırasını şerbetini almış demektir, ağır geliyor demektir. Kuru üzümde ağır gelmesinin sebebi tatlı olmasından kaynaklıdır. Bu da solucan gübresinin bize katkısıdır.”
Maliyet açısından kıyaslandığında, %50 oranında fiyat farkı oluştuğunu, kullanılan kimyasal gübrelerde boğum arasında açılmalara sebep verdiğini, boğum açılmasının da bir sonraki sene ürün kaybına sebep olduğunu sözlerine ekleyen Eroğlu, “Yani bana ne kadar çok göz, ertesi yıl için o kadar fazla uyanacak göz, o kadar fazla üzüm demek oluyor. Bunu da biz kimyasal gübrelerle değil de organik gübrelerle karşılayabiliyoruz.” dedi.

-5 DERECEYE KADAR KORUMA SAĞLIYOR

Kışın don riskine karşı da Solucan Gübresi kullandıklarını anlatan Şerif Eroğlu, Solucan Gübresi’ni daldan kuru çubukta uygulamaya başladıklarını, solucanın sölom sıvısı sayesinde bağlarında soğuğa karşı direnci -1’den -5’lere kadar arttırdığını söyledi.
“Soğuk vurduktan sonra yanmış gözlere uyguladığımızda tekrar patlama yaratıyor.” dedi.
 

 
Üzümde diğer EkosolFarm Solucan Gübresi Uygulamaları

Üzüm’de EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi® Uygulama Sonuçları

Üzümde Solucan Gübresi Uygulama Sonuçları


 
 
Solucan Gübresi Satış
Solucan Gübresi ve Fiyatları için Tıklayınız.
 
Daha Fazlası için tıklayınız:
Kırmızı Kaliforniya Solucanı / Eisenia Foetida
Solucan Gübresi Hakkında Bilgiler
Solucan Gübresi Satışı
EkosolFarm Ürünler
Solucan Gübresi Üretim Ünitesi
Belgelerimiz
 
 

6 thoughts on “ÜZÜM'DE SOLUCAN GÜBRESİ UYGULAMA SONUÇLARI”

  1. Sn. İsa Özay Merhaba,
   Üzüm bağlarında EkosolFarm Solucan Gübresi uygulama miktarları için öncelikle Ekosol tarım Manisa Fabrikamızın bulunduğu Manisa Hacırahmanlı’da 110 dönümde üzüm üretimi yapan Şerif Eroğlu’nun aşağıda bulunan linkte yer alan röportajını izlemenizi tavsiye ederiz.
   Şerif Bey hangi dönemde katı formda hangi dönemde sıvı formda EkosolFarm Solucan Gübresi uygulaması yaptığını ve bu uygulamalar sonucunda bağlarının kazandığı faydaları detaylı şekilde anlatmaktadır.
   https://youtu.be/QpZKI5-KqYc
   Üzüm bağlarında EkosolFarm Solucan Gübresi ürünlerimizin kulanım zaman, miktar ve şekilleri konusunda hem blog sayfalarımızdan hem de aşağıdaki linkimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
   https://www.ekosol.net/bilgiler/kullanim-miktarlari-ve-oneriler
   Bize her türlü soru, görüş ve önerinizde bu mesajı yanıtlayarak ulaşabileceğinizi hatırlatır,
   Ekosol ve EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla,
   Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri
   Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.
   Tel : 0236 606 06 10 / 0236 364 15 15

 1. merhaba ben Kıbrıs dan yazıyorum topraksız tarım çilek yetiştiriciliğinde tamamen solucan gübresi ile iyi sonuçlar alabilirmiyim ? bu yöntem için gübreleme programınız var mı? varsa alabilirmiyim

  1. Sn. Müşterimiz Merhaba,
   Konvansiyonel yani geleneksel şekilde tarım arazilerinde yapılan tarımda; toprağın doğal yapısında bitkinizin gelişimi ve meyve oluşumu için ihtiyaç duyulan mineraller toprak analizinize göre reçetelendirilir ve takviye edilir.
   Topraksız tarımda ise bitkilerinizin ihtiyaç duyacağı ana besin minerallerini mutlaka eklemeniz gerekmektedir.
   Çünkü perlit ya da cocopeat benzeri içerikle doldurulmuş grow-baglerde bitki besleyici hiç bir besin bulunmamaktadır.
   Profesyonel tarım ile iştigal ediyorsanız, mutlaka ziraat mühendisi danışmanlarınız çilek için kullandığınız grow-bag’lerin içeriğine göre ana besin mineralleri olan NPK’lar için mutlaka bir reçete yazacaklardır.
   Bu reçetelendirme genelde N/P/K olarak bitkinizin ihtiyaç duyacağı ANA ve ASGARİ BESİN maddeleridir.
   EkosolFarm Organik Solucan Gübresi, toprağınız ya da grow-bag’lerinizde bitkinin ihtiyaç duyacağı tüm organik besinleri içerir.
   İçeriğinde bulunan ve bitkinin kılcal kökleri ile alabileceği ve organik formda olan NPK besin maddleri dışında, milyonlarca enzim, faydalı bakteri, doğal büyüme hormonları vb. içeriği ile bitkinizin daha verimli olmasını, kaliteli ürünler vermesini sağlamaktadır.
   Aynı zamanda özellikle kök ve yaprak hastalıklarına karşı çok ciddi bir direnç sağlamaktadır.
   Çok basit bir anlatımla, bitkinize vereceğiniz ve bitkinin ana besin maddleri olan NPK sadece bitkinizin sadece yaşama ve gelişmesine destek olurken, EkosolFarm Solucan Gübresi bitkinizin tam anlamıyla güçlü ve konforlu şekilde beslenmesini sağlar. Bu sayede direnç, erkencilik, verim artışı sağlar.
   Bu anlattığımız sebeplerden dolayı, özellikle topraksız tarımda, mutlaka bitkinizi ANA Besin mineralleri ile beslemeniz ve kaliteli ürünler elde etmek için de EkosolFarm Organik Solucan Gübresi ile besin takviyesi yapmanız gerekmektedir.
   Çilet yetiştiriciliğinde EkosolFarm Solucan Gübresi kullanım miktarlarımızı aşağıdaki linkimizden inceleyebilirsiniz:
   https://www.ekosol.net/bilgiler/kullanim-miktarlari-ve-oneriler
   Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi lisanslı ve sertifikalı organik bir gübre olduğu için fazla kullanımda bitkiniz hiç bir zarar görmeyecek, az kullanımda ise etkisi azalacaktır.
   Bize her türlü soru, görüş ve önerinizde bu mesajı yanıtlayarak ulaşabileceğinizi hatırlatır,
   Ekosol ve EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresine göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla, Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri

 2. Merhaba,
  Yeni dikim ceviz fidanlarına katı gübre mi yoksa sulama suyuna karıştırıp sıvı solucan gübresi mi kullanalım? Yeterli sürgün büyümesi göstermeyen fidanlara faydası olur mu?
  Teşekkürler

  1. Gokhan TATARER

   Metin Bey Merhaba,
   Yeni dikim ceviz fidanlarınızda kök çevresine katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Fide gelişimi için, katı uygulamayı takiben topraktan ve yapraktan da sıvı formda EkosolFarm Solcan Gübresi uygulamanızı tavsiye ederiz.

   Bize her türlü soru, görüş ve önerinizde bu mesajı yanıtlayarak ulaşabileceğinizi hatırlatır,

   Ekosol ve EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresine göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

   Size ve yakınlarınıza sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

   Saygılarımızla,

   Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri

Yorum bırakın

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp