Solucan Gubresi patates gubresi

Soğuğa karşı koruması, olumlu etkisi var mı?

Solucan Gübresi’nin soğuğa karşı koruması, olumlu etkisi var mı?

Solucan Gubresi patates gubresi

Merhabalar. Bir kaç sorum olacak.

Erzurumdan yazıyorum. Solucan gübresi bölgemiz şartlarında kullanılabilir mi?

Soğuğa karşı koruması, olumlu etkisi var mı?

Buğday, arpa, şeker pancarı, mısır, patates, ay çiçeği üretiminde kullanilabilir mi?

Sıvı olarak mı kullanılmalı? Katı olarak mı?

Gübrenin dekara oranı ne olmalıdır?

Ayrıca fiyat listesi de gönderebilirseniz memnun olurum.

 

Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

Doğan Çodur, Erzurum


 

Doğan Bey Merhaba,

EkosolFarm Solucan Gübresi bölgeniz şartlarında kullanıma uygun bir gübredir.

Buğday, Arpa, Ay Çiçeği, Mısır ve Patates’te EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulamalarımız Türkiyenin bir çok bölgesinde çok fazla sayıda yapılmakta ve üreticilerimiz sonuçlardan oldukça memnunlar.

Bazı uygulamalarımıza ait sonuçları EkosolBlog linkimize tıklayarak inceleyebilirsiniz. http://blog.ekosol.net

Özellikle soğuk iklim koşullarında EkosolFarm Solucan Gübresi‘nin kullanımının yarattığı yoğun mikroorganizmal ortam, ortamda doğal bir yaşam oluştururken,  mikroorganizmaların birbirlerine sürtünmeleri esnasında oluşan kinetik enerjiden kaynaklı ısı açığa çıkarak bitkinin soğuklara karşı direncini arttırdığı gözlemlemekteyiz.

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi‘ni her türlü sulama sisteminde güvenle kullanabilirsiniz. Dekara ortalama 350 cc. uygulanacak şekilde, bitkinin gelişim evresine bağlı olarak değişmekle beraber, damlama sulama sisteminden 1 kez, 3 kez de holder veya taral ile atmanızı tavsiye etmekteyiz.

 

EkosolFarm Katı (Granül) Solucan Gübresi, bitki Köküne direk temas ile veya kök  bölgesine uygulamalarda, Azot bakterileri havadaki serbest azotu fikse ederek önce nitrat daha sonra nitrit formuna dönüştürerek bitkinin alımına sunarak  önemli miktarda azot ihtiyacını karşılarken, mikoriza mantarlarda kök gelişimini ve kök saçaklanmasını hızlandırarak hem tutumu sağlayacak hem bitkiyi güçlendirecek hemde inci dizisi şeklinde köke tutunan mantarlar boşluksuz bir sıvama yapacakları için kök hastalıklarına karşıda önemli bir direnç  teşkil edeceklerdir.

Katı Form Solucan Gübresi Uygulamalarında ana kök yapısını güçlendirmek, saçaklanmayı ve bitki gövde kalınlığını arttırmak, gelişimini hızlandırmak, meyve tutum ve kalitesini arttırmak önceliklerimizdir.

Ekosol, Sıvı Solucan Gübresi, EkosolFarm

Sıvı Formda EkosolFarm Solucan Gübresi (Liquid Worm Fertilizer) nin fayda unsurları;

Sıvı gübreler katı gübrelere nazaran daha serum etkili ve kısa sürede kendini gösteren toprakta kalıcılığı katı forma göre düşük olan uzun süreli etkiye sahip olmayan uygulamalardır.

Toprak islahından daha ziyade meyvenin tonaj ve kalitesine çalışır. Her sezon uygulanması gerekir.

Yukarıda katı formdaki solucan gübresi için saydığımız tüm olumlu etkiler, teknolojik sistemleri kullanarak sıvı forma dönüştürülmekte ve konsantre edilmektedir. Faydalı mikroorganizmalar, yaprak ayasında faaliyet göstererek alan genişlemesine sebep olmakta ve geniş alana sahip olan bitkinin fotosentez alanı genişlemektedir.

Aynı zamanda EkosolFarm Solucan Gübremizin içeriğindeki Kitinaz enzimi kafadan bacaklı zararlıların üzerlerindeki Kitini parçalamak sureti ile sinek, kırmızı örümcek vs gibi zararlıların bitkiye vereceği zararı doğal yollarla minimize etmektedir.

Ekosol ve EkosolFarm Organik Solucan Gübresi®ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri

Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.

Tel : 0236 606 06 10 / 0236 364 15 15

Fax : 0236 364 16 16

www.ekosol.com.tr | shop.ekosol.com.tr

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp