ZEYTİN'DE EKOSOLFARM SOLUCAN GÜBRESİ

 ZEYTİN’DE SOLUCAN GÜBRESİ UYGULAMA SONUÇLARI

Zeytin Solucan Gubresi EkosolFarm

Manisa Saruhanlı’da 1500 dönümlük arazide Zeytin ve sebze üretimi yapan Ali Rıza Çankaya, atalarından beri tarımla iştigal eden bir ailenin son kuşağı olarak, atalarından devir aldığı emaneti sürdürme gayretinde olan öncü bir çiftçi.

 

80-90 YAŞINDA ZEYTİN AĞAÇLARI VAR

Atalarından kalan Zeytin arazilerine yeni nesil Zeytinler de ekleyerek rekoltesini en üst seviyeye taşımak için çalışan Ali Rıza Çankaya, son 3 sezondur iklim şartlarının uygunsuzluğunun mahsülü minimuma düşürdüğünü belirtirken, mahsülün rekoltesinin ve ürün kalitesinin artması için EkosolFarm Solucan Gübresi kullanmaya karar verdiğini ifade etti.

AZI DAHA İRİ TANEYE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ!

1500 dönümlük arazisinin tamamında EkosolFarm Katı ve Sıvı Solucan Gübresi uyguladığını belirten Ali Rıza Çankaya, ortaya çıkan sonuçlardan çok memnun olduğunu ve bundan sonra da kullanmaya devam edeceğini belirtirken, “Bundan sonra kurtuluşumuz bu denli katkılar ile azı daha iri taneye dönüştürerek, ticari şansını daha da arttırarak, daha nitelikli hale getirerek, “az”dan yüksek gelir elde etme gayret ve çabası içerisinde bulunmanın yapılacak tek şey olduğunu, bu sebeple Solucan Gübresi uygulamaya karar verdiğini” söyledi.

solucan gubresi zeytin

FARKI BEN ANLATMAYAYIM, GÖRÜNTÜ ANLATSIN! HER ŞEY ORTADA!

Zeytin arazisinde hem sıvı hem de katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi uygulaması yaptığını ifade eden Ali Rıza Çankaya, ilk önce EkosolFarm Katı Solucan Gübresi’ni genç ağaçlarında iz düşümüne 1,5 Kg. düşecek şekilde uygulama yaptıklarını söyledi.
Yaptıkları uygulama şekil ve miktarlarını anlatan Ali Rıza Çankaya, “Pulluk ile önce diplerini açtık. Açtığımız alana gübremizi attık. Daha sonra yaptığımız pulluk uygulamasını tersine yaparak örttük, gübreyi toprak altında bırakmış olduk. Akabinde bir defa da dönümüne 350 cc. düşecek şekilde EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulaması yaptık” dedi.
“Ben kendi adıma geldiğimiz sonuçtan memnunum, ürün güzel bir ürün, bundan sonra da kullanmaya devam ederim” diyen Ali Rıza Çankaya, EkosolFarm Solucan Gübresi kullandıktan sonra elde ettiği sonuç için “Farkı ben anlatmayayım, görüntü anlatsın! Her şey ortada!” dedi.
 

Zeytin’de diğer EkosolFarm Uygulama Sonuçları:

YOK YILINDA ZEYTİNDE TAM REKOLTE

ZEYTİN GÜBRELEME ÖNERİLERİ

www.ekosol.com.tr

Yorum bırakın

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp