Solucan Gübresi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Türkiye’nin en büyük Solucan Gübresi üretimi yapan kuruluşu Ekosol Tarım A.Ş.’nin kurucu Genel Müdürü Burçin Karababa, Avrasyanın en büyük tarım fuarı Growtech 2015’te KÖY TV’nin sorularını yanıtladı.

EkosolFarm Solucan Gübresi’nin toprağa ve bitkiye olan faydalarını anlatan Karababa, günümüzde bir çok solucan gübresi üretim tesisisin faaliyete geçtiğini ama çiftçinin doğru ürüne ulaşmak için bilinçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Merdiven altı üretimler yerine %100 Solucan Gübresi üreten, solucan gübresi üretim standartlarına sahip tesislerde, Gıda ve Tarım Bakanlığı üretim izinli, ruhsatlı ve sertifikalı, fuarlarda markasını temsil eden üreticilere rağbet edilmesi gerektiğini söyledi

.

Ekosol YouTube Sayfası: http://goo.gl/FKK8To

2014 Yılında Manisa Saruhanlı İlçesi Hacırahmanlı Tarımsal Sanayii Bölgesinde açılan EKOSOL TARIM MANİSA TESİSLERİ 2.000 Dönümlük arazisi ile Türkiye’nin en büyük solucan gübresi üretim tesisisi.

EkosolFarm Katı (Granül) Solucan Gübresi ve EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi ürünlerinin üretildiği Ekosol Manisa Fabrikasında aynı zamanda EkosolFarm Evsel Organik Atıklar Geri Dönüşüm Ünitesi EkosolFarm KopmpostBox® ve EkosolKids® ürünleri de üretilmekte.

Solucan Gübresi’nde Türkiyenin En Büyük Üreticisi
Solucan Gübresi verim artışı sağlar
Solucan Gübresi %100 gerçek nefaset, lezzet ve aromaya sahip ürün yetiştirilmesini sağlar.

NEDEN EKOSOLFARM %100 ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ?
Ekosol Tarım ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş. Türkiye’nin en büyük Solucan Gübresi Üretim kapasitesine sahip kuruluşudur.

Kurulduğu 2003 yılından bu yana sadece Organik Solucan Gübresi üretimi yapan Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş., sahip olduğu Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya Solucan sayısı ve üretim kapasitesi ile Türkiye’nin bu alanda en büyük kuruluşudur.

EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi
Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanlarının dışkılarından elde edilen EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi® özellikle sebze, meyve ve süs bitkilerinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aromasını, nefasetini kazandırır, kök ve kök çevresinde ki hastalıklara karşı direnç sağlar.

EkosolFarm % 100 Organik Solucan Gübresi;
* Ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe uygulanır.
* Bitkide direnç, hızlı büyüme ve gelişme, üründe erkencilik sağlar.
* Topraktaki Organik Madde miktarını arttırır.
* Verim artışı sağlar.
* Dona karşı bitki ve köklerinde direnç sağlar.
* Bitkide kök gelişimini hızlandırır. Saçaklanmayı arttırır. Kökün güçlü olmasını sağlar.
* Solucanların kendilerini korumak için salgıladıkları ve gübreye geçirdikleri Sölom Sıvısı sayesinde bitki, kök hastalıklarına karşı direnç sağlar.
* Solucanların sindirim sisteminde bulunan çok sayıdaki mikroorganizma, topraktaki zararlı bakterilerle rekabet eder ve onların zararlı etkilerini ortadan kaldırır. Bitkinin hastalıklara karşı direncini arttırır
* İçeriğindeki bitki besin maddeleri, makro ve mikro elementler, suda yavaş çözülerek bitkilerin uzun süre beslenmesini sağlar, gübreleme ihtiyacı zamanla azalır.
* Topraktaki mikroorganizma faaliyeti hızlanır.
* Toprağın su tutma kapasitesi artar. Su stresini minimuma indirir.
* Toprağın Ph’ını düzenler. Bitki tarafından kullanılamayan Fosfor, Potasyum, Demir vb. bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.
* Yabancı ot tohumu içermez.
* %100 gerçek nefaset, lezzet ve aromaya sahip ürün yetiştirilmesini sağlar.
* Özellikle kimyasallarla kirlenmiş, kuvvetini ve canlılığını yitirmiş, yorulmuş toprakların ıslahını sağlar. Bu sayede kimyevi gübre kullanım ihtiyacı zaman içerisinde azalır.
* Asitli, kumlu toprakların parçacıklarını birbirlerine bağladığı gibi ağır killi topraklarda parça bağlılığını gevşeterek gözenekli yapıyı arttırır.
* Toprakların bitki gelişimi için daha uygun bir yapı kazandırmaktadır.
* %100 Organiktir. %100 ekolojik ve non-toksiktir. Bu gübre ile yetiştirilmiş bitkilerde nitrat kalıntısı bulunmaz.Kokusuzdur. Suyu, havayı ve toprağı kirletmez.
İçerisinde başka bir katkı maddesi mevcut değildir.

Tags:Solucan Gübresi, Ekosol, EkosoFarm, Burçin Karababa, Vermicompost, Organik Gübre, Solucan Gübresi Üretim Tesisi, Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?, Solucan Gübresi Üretim Tesisisi, Solucan Gübresi Üretim Aşamaları, Solucan Gübresi Fiyatları, Organik Gübre Üretimi, Kaliforniya Solucanı, Solucan Gübresi Üretim Gübre üretim

www.ekosol.com.tr

Yorum bırakın

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp