Solucan Gübresi Üreten Firmalar İçerisinde EkosolFarm

Türkiye’nin en büyük Solucan Gübresi üretim kuruluşu Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş. 2014 Yılında Manisa Saruhanlı İlçesi Hacırahmanlı Tarımsal Sanayi Bölgesinde açılan EKOSOL TARIM MANİSA TESİSLERİ ile 20.000 dönümlük fabrika alanında, T.C. Tarım Gıda Bakanlığı çalışma izinli, organik ürün sertifika denetleme kuruluşları tarafından onaylı  %100 Organik Sertifikalı hem katı (granül) hem de sıvı Solucan Gübresi üretimi yapmaktadır.
EkosolFarm Manisa
20 bin metrekare açık, 4 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren tesiste EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi katı ve sıvı formda, EkosolFarm Hobi Ürünleri üretilmektedir.
 

Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanlarının dışkılarından elde edilen EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi® sebze, meyve ve bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aromasını, nefasetini kazandırır, kök ve kök çevresindeki hastalıklara karşı direnç sağlar.
İçeriğindeki organik madde muhtevası nedeniyle, toprağın yapısını düzenler, su tutma ve havalanma kapasitesini arttırır.
Solucanlar, üzerlerinde ve sindirim sistemlerinde bulunan ve onları koruyan vücut sıvılarını (sölom sıvısı) gübreye geçirir, bu gübre de bitkilerde patojenlere karşı direnç sağlar.
Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalar, azot fikse eden bakteriler, mikorizal mantarlar, antibiyotik etkisi yaratacak doğalbüyüme hormonları ve enzimler bulunur. Gübreye geçen bu enzimler ve yoğun bitki besin elementleri bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlar.
 

 
Türkiye’nin en büyük solucan gübresi üretim teisisi Ekosol Manisa tesislerinde ayrıca,   Evsel Organik Atıklar Geri Dönüşüm Ünitesi EkosolFarm KompostBox® ve kurumsal organik atıklar geri dönüşüm ünitesi EkosolFarm KompostUnit® üretimi va dağıtımı yapılmaktadır.
 
 
 

 
 
Ayrıntılı Bilgi: www.ekosol.com.tr 
 

Yorum bırakın

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp