findik agaci solucan gubresi

Fındıkta Solucan Gübresi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fındıkta Solucan Gübresi Uygulaması

findik agaci solucan gubresi_2

EkosolFarm Solucan Gübresi her türlü tarım kültüründe etkili organik bir gübredir. Özellikle fındık ağaçlarında bir çok uygulama yapan müşterimiz var ve sonuçlardan oldukça memnunlar.

Fındıkta kullanılan ticari gübreler bünyelerinde bulundurdukları besin maddelerine göre; azotlu gübreler, fosforlu gübreler, potasyumlu gübreler ve kompoze gübreler (çok bitki besin maddeli) dir. Asidik karakterli topraklarda, PH 4.5 altında olması durumunda bitki tarafından azot alımı azalmaktadır. Bunun için toprak PH durumu kontrol edilerek toprak PH’nın 4.5 altına düşmemesi için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Uygun çeşit ve miktarda azotlu gübre kullanılması fındıktan istenilen düzeyde verim alınmasını sağlar ve toprak özelliğinin olumsuz etkilenmesi önlenmiş olur.
EkosolFarm  Organik %100 Solucan Gübresi içeriğinde çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalar, azot fikse eden bakteriler, fosfat bakterileri, mikoriza mantarlar, antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları, aminoasitler  ve enzimler bulunur.
Gübreye geçen bu enzimler ve yoğun bitki besin elementleri bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlar.
EkosolFarm  Organik %100 Solucan Gübresi Azot, fosfor, potasyum gibi bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır. 

Ekosolfarm  Organik %100 Solucan Gübresi  gübresindeki enzimlerin zararlılara karşı baskılayıcı tutumu nedeni ile toprakta yararlı bakteri ve mikroorganizmalarda artış gözlenir.

Ekosolfarm  Organik %100 Solucan Gübresi toprağın organik madde muhtevasını arttırdığından toprağın tekstrünü iyileştirir.
Ekosolfarm Organik %100 Solucan Gübresi toprağın su tutma kapasitesini arttırır, toprakta uzun süre kalır ve beslemeye devam eder. Bu da çiftçimiz için daha az gübre kullanmaya ihtiyaç duyacaktır demektir.
Tüm bunların sonucu olarak kaliteli ürün, erkencilik, gerçek aroma, dayanıklılık, direnç, kök gelişimi, toprakta sağlık ve direnç sağlayan bu gübre bu özellikleri nedeni ile yeniçağ gübresi olarak bu ismi hak etmiştir.
 

FINDIKTA SOLUCAN GÜBRESİ UYGULAMA

Tek dal dikim yapıldıysa 4 metreye 3 metreden, dönümde yaklaşık 85 adet kadar fındık ağacınız olması gerekir.

Fındıkta Solucan EkosolFarm Katı Solucan Gübresi Uygulaması

Her bir fındığa yaklaşık 3 kg. EkosolFarm Katı Solucan Gübresi düşecek şekilde uygulama yapmalısınız.
Fındıkta Solucan Gübresi uygulaması 2 tür yapılır.
findikta solucan gubresi uygulama sekilleri
Ocak dal uçları altındaki 40-50 cm. genişliğindeki banda, 15-20 cm derinliğine uygulanmalı ve muhakkak üzeri toprakla kapatılmalıdır. Şekil 1
Veya 50 cm. bantta eşit aralıklarla çukurlara uygulama yapılabilir. Şekil 2
EkosolFarm %100 Solucan Gübresindeki en önemli etken faydalı bakteri ve mikroorganizmalardır. Gübrenin toprak altında kaldığından emin olun. Popülasyonunun artması için bu çok önemli.
Ne kadar bu popülasyonu artırırsak kök gelişiminin yanı sıra organizmaların birbirleri ile yakın yaşamları ve sürtünmelerinden dolayı kinetik enerjiden kaynaklı ısı oluşur. Bu da kök donması riskini azaltır.

Fındıkta EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi Uygulaması

findik agaci solucan gubresi
Fındıkta Solucan Gübresi uygulaması yaparken EkosolFarm Katı Solucan Gübresi yanında EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi de uygulamınızı tavsiye ederiz.
Bahar döneminde, damla sulamadan dekara 1 lt düşecek şekilde
EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi verilmesi ve ardından 21 gün arayla yapraklara, dallara ve gövdeye gelecek şekilde üstten uygulama yapılmasını (5 dekara 1,5 Lt.) tavsiye ederiz.
Özellikle EkosolFarm Solucan Gübresinin içerisinde bulunan solucan yüzey ve sindirim sıvısının (Sölom Sıvısı veya Solomic) dona karşı bitkilerin direncini arttırdığı görülmektedir.
 
EKOSOLFARM URUNLER
 

Hangi Solucan Gübresi?


 

Solucan Gübresi  ve Fiyatları için Tıklayınız.
ekosolshop solucan gubresi satis
     Solucan Gübresi Satış EkosolShop

Daha Fazlası için tıklayınız:
Solucan Gübresi Hakkında Tüm Sorular
Kırmızı Kaliforniya Solucanı / Eisenia Foetida
Solucan Gübresi Hakkında Bilgiler
Solucan Gübresi Satışı
EkosolFarm Ürünler
Solucan Gübresi Üretim Ünitesi
Belgelerimiz

 

Yorum bırakın

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp