Arpa'da Solucan Gübresi Uygulaması

Arpa’da Solucan Gübresi Uygulaması

 

5 Günde Gözle Görünür Fark

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi
Bölge : Alemdar köyü/Çumra/Konya
Üretici : İbrahim Başkaldırım
Çeşit : Larende ( Arpa)
Alan : 100 dekar
Uygulama Doz : 350 ml/da Yapraktan
Uygulama : 30.4.2017
Gözlem.     : 05.5.2017
Sonuç : Uygulanan bölümde köklenmede damarlar kalın ve dik saçaklanma fazla, yaprak rengi uygulanmayana göre daha koyu yeşil.
Sapların kök boğazından yukarıya doğru olan kısımdaki beyaz bölüm uygulanmayana oranla daha fazla.
Bu beyazlık bitkinin daha sağlıklı ve taze olduğunu üst bölgeleri daha iyi beslediği anlamına gelmektedir.

GÜNCELLEME: (11.05.2017)

Uygulamanın 11.GÜNÜ Arpa’ların Boyu 46 cm.’ye ulaşmış durumda:

[supsystic-gallery id=18]

[supsystic-gallery id=17]
 
NEDEN EKOSOLFARM %100 ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ®
Ekosol Tarım ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş. Türkiye’nin en büyük Solucan Gübresi Üretim kapasitesine sahip kuruluşudur.
Ekosol Tarımve Hayvancılık A.Ş. Solucan Gübresi Fabrikası, Manisa’da 20 dönümlük arazide 4 bin metrekare kapalı alanda üretim yapmaktadır.
Ekosol, Türkiye’de Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya Solucanları ile Tarım Bakanlığı kontrollü ve Organik Sertifikalı %100 Organik Solucan Gübresi üretimi yapan tek kuruluştur.
Kurulduğu 2005 yılından bu yana sadece Organik Solucan Gübresi üretimi yapan Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş., sahip olduğu Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya Solucan sayısı ve üretim kapasitesi ile Türkiye’nin bu alanda en büyük kuruluşudur.
Üretimde süreklilik esasına dayanan EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi® üretim modeli çerçevesinde 2005 yılından bu yana üretilen her ürününde sabit içerik değerleri taşımaktadır. Bu sayede Türk çiftçisi EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®ni kullandığı tüm dönemlerde aynı güçlü etkiyi yakalayabilmektedir.
EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®
Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanlarının dışkılarından elde edilen EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi® özellikle sebze, meyve ve süs bitkilerinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aromasını, nefasetini kazandırır, kök ve kök çevresinde ki hastalıklara karşı direnç sağlar.
EkosolFarm % 100 Organik Solucan Gübresi®;
* Ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe uygulanır.
* Bitkide direnç, hızlı büyüme ve gelişme, üründe erkencilik sağlar.
* Topraktaki Organik Madde miktarını arttırır.
* Verim artışı sağlar.
* Dona karşı bitki ve köklerinde direnç sağlar.
* Bitkide kök gelişimini hızlandırır. Saçaklanmayı arttırır. Kökün güçlü olmasını sağlar.
* Solucanların kendilerini korumak için salgıladıkları ve gübreye geçirdikleri Sölom Sıvısı sayesinde bitki, kök hastalıklarına karşı direnç sağlar.
* Solucanların sindirim sisteminde bulunan çok sayıdaki mikroorganizma, topraktaki zararlı bakterilerle rekabet eder ve onların zararlı etkilerini ortadan kaldırır. Bitkinin hastalıklara karşı direncini arttırır
* İçeriğindeki bitki besin maddeleri, makro ve mikro elementler, suda yavaş çözülerek bitkilerin uzun süre beslenmesini sağlar, gübreleme ihtiyacı zamanla azalır.
* Topraktaki mikroorganizma faaliyeti hızlanır.
* Toprağın su tutma kapasitesi artar. Su stresini minimuma indirir.
* Toprağın Ph’ını düzenler. Bitki tarafından kullanılamayan Fosfor, Potasyum, Demir vb. bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.
* Yabancı ot tohumu içermez.
* %100 gerçek nefaset, lezzet ve aromaya sahip ürün yetiştirilmesini sağlar.
* Özellikle kimyasallarla kirlenmiş, kuvvetini ve canlılığını yitirmiş, yorulmuş toprakların ıslahını sağlar. Bu sayede kimyevi gübre kullanım ihtiyacı zaman içerisinde azalır.
* Asitli, kumlu toprakların parçacıklarını birbirlerine bağladığı gibi ağır killi topraklarda parça bağlılığını gevşeterek gözenekli yapıyı arttırır.
* Toprakların bitki gelişimi için daha uygun bir yapı kazandırmaktadır.
* %100 Organiktir. %100 ekolojik ve non-toksiktir. Bu gübre ile yetiştirilmiş bitkilerde nitrat kalıntısı bulunmaz.Kokusuzdur. Suyu, havayı ve toprağı kirletmez.
İçerisinde başka bir katkı maddesi mevcut değildir.
www.ekosol.com.tr
 
 
 
 

Solucan Gübresi  ve Fiyatları için Tıklayınız.
Soluca Gübresi Satış EkosolShop
               Solucan Gübresi Satış EkosolShop

Daha Fazlası için tıklayınız:
Kırmızı Kaliforniya Solucanı / Eisenia Foetida
Solucan Gübresi Hakkında Bilgiler
Solucan Gübresi Satışı
EkosolFarm Ürünler
Solucan Gübresi Üretim Ünitesi
Belgelerimiz
 
 
 

4 thoughts on “Arpa'da Solucan Gübresi Uygulaması”

  1. Merhaba,
   Öncelikle Ekosol ve EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
   EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®ni ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe kullanabilirsiniz.
   Arpada Türkiye genelinde hemen her bölgede uygulayan bir çok çiftçimiz var sonuçlardan oldukça memnunlar.
   EkosolFarm Katı Solucan Gübresi Arpada dekara 50-60 kg gelecek şekilde uygulama yapılmaktadır. Fakat genel olarak 10 dekarın üzerindeki alanlarda taban gübresi olarak kullanıldığında çiftçimize maliyeti yüksek gelebilmektedir.
   Katı formda Solucan Gübresi hem bitki besleme hem de toprak besleyici bir gübre olduğu için, hem su tutma kapasitesi, hem kök ve kök hastalıklarına karşı direnç sağlaması hem de bitki kök gelişimi için gerekli tüm besin elementlerinin varlığı sebebiyle hem sıvı hem de katı formda Solucan Gübresi uygulamanızı tavsiye ederiz.
   Arpa ve Buğday gibi tahıl ürünlerinde hem verime etkisi hem de uygulama kolaylığı sebebiyle EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulaması yapılmaktadır.
   Tohum Islamada EkosolFarm Sıvı Formda Solucan Gübresi Uygulaması: ?? isteğe bağlı. Tohum tutumunda etkili.
   1- Çeşidine göre dekara 18-20 kg. / 20-25 kg. kadar tohum kullandığınızı düşünüyoruz..
   Ortalama 100 Kg buğday tohumu için 0,35 lt. EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi ile Buğday tohumu karıştırarak ve harmanlayarak ıslatılır.
   (Tohum gübreli su içine yatırılmamalı harmanlanarak gübreli su ile nemlendirilmeli ve bir gece bekletildikten sonra ekim yapılmalıdır.)
   2- Tohum ekildikten sonra Birinci Uygulama; kardeşlenmeyi hızlandırmak için bu dönemde ilk uygulama dekara 350 cc. düşecek şekilde pülverizatör ile EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulanır.
   3- İkinci uygulama; mevsim şartlarına göre Mart ayı içinde sapa kalkma dönemi veya kaleme gelme dönemi dediğimiz başak oluşumunda dekara 400 cc. düşecek şekilde EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulanır.
   4- Üçüncü uygulama; arazi el verdiğince son tarlaya girebileceğiniz dönemde dekara 400-450 cc. düşecek şekilde uygulanmalıdır.
   Toprak analizinize bağlı olarak size önerilen mineral takviyeleri konusunda, EkosolFarm Solucan Gübresi uygulaması yaparsanız ilk yıl kimyasal gübreleri %30 oranında azaltmanızı tavsiye edeceğiz. Bu da dekar maliyet açısından size avantaj sağlayabilecektir.
   Ne kadar alanda üretim yaptığınızı bilediğimizden size net ihtiyacınız hakkında bilgi veremiyoruz.
   Bize her türlü soru, görüş ve öneriniz de bu mesajı yanıtlayarak ya da imzamız da bulunan iletişim numaralarımız aracılığıyla ulaşabileceğinizi hatırlatır,
   Ekosol ve EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla
   Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri
   Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.
   Tel : 0236 606 06 10 / 0236 364 15 15

  1. Sn. Müşterimiz Merhaba,
   Arpa yetişticiliğinde ürünlerimizi onlarca yıldır kullanan ve sonuçlarından çok memnun olduklarını dile getiren yüzlerce müşterimiz bulunmaktadır.
   EkosolFarm Solucan Gübresi Uygulama miktarlarını kaç litre suya eklendiği değil bir defada kaç litre su ile kaç dekara uygulama yapıldığına göre belirlemekteyiz.
   Örneğin 500 Litre su tankı olan holderinizle, bu 500 Litre suyu 5 dekara basıyorsanız, 500 cc/dekar kullanım tavsiyemize göre, 500 Litre’ye 2,5 Litre ekleyip basmanız gerekmektedir.
   Eğer 500 Litre holderinizle 10 dekara basıyorsanız 10 X 500 cc = 5 Litre eklemeniz gerekmektedir.
   Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi lisanslı ve sertifikalı organik bir gübre olduğu için fazla kullanımda bitkiniz hiç bir zarar görmeyecek, az kullanımda ise etkisi azalacaktır.
   Bize her türlü soru, görüş ve önerinizde bu mesajı yanıtlayarak ulaşabileceğinizi hatırlatır,
   Ekosol ve EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresine göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
   Saygılarımızla, Ekosol Tarım A.Ş. Müşteri Hizmetleri
   EkosolFarm Solucan Gübresi Uygulama miktarları için https://www.ekosol.net/bilgiler/kullanim-miktarlari-ve-oneriler linkimizde yer alan tablomuzu inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp