Ekosol Kabuklu Yerli Ceviz

EKOSOL PREMIUM SELECTION: SİZİN İÇİN SEÇTİK!

Ekosol Tarım Türkiye’nin ilk solucan gübresi üreticisi firması olarak, 20 yılı aşkın zamandır tarımsal işletmelere organik gübre tedariğinde bulunan ülkemizin en büyük organik gübre üreticilerinden birisidir.
 
20 yıla aşkın zamandır tarımsal alanda çalışma ortaklığı yaptığımız işletmelerin ürettiği özel ürünlerini

EKOSOL PREMIUM SELECTION 
markası altında satışa sunuyoruz
 
Satışa sunduğumuz tüm ürünler, yetiştiriciliğinde EkosolFarm Solucan Gübresi kullanılmış, yetiştirildiği bahçelerdeki üretim şartları gözlemlenmiş, doğrudan üreticisinden alınarak, en taze haliyle paketlenmiş ürünlerdir.

EKOSOL PREMIUM SELECTION 
markası ile satışa sunduğumuz ürünler, toptan alıcılara satılan ya da doğrudan ihracatı yapılan ürünlerin içerisinden Ekosol tarafından özel olarak seçilen ürünlerdir.

EKOSOL PREMIUM SELECTION
ürünlerinin seçimi 20 yıllık Ekosol Tarım tecrübesi ile dalından en taze haliyle gerçekleştirilmektedir.

DALINDAN SOFRAYA EKOSOL PREMIUM SELECTION

Ekosol Premium Selection Yerli Ceviz Cevizli Bahçe Trakya ve Avrupa Tarım tarafından Edirne ili Uzunköprü ilçesinde kurulu ceviz bahçelerinden özenle seçilmiş kabuklu yerli ceviz ürünleridir.

Her iki bahçede yapılan ceviz üretimi TC Tarım ve Orman bakanlığı tarafından İyi Tarım Uygulamaları sertifikası sahibidir.

Cevizli Bahçe Trakya

Avrupa Tarım

Yerli ceviz Ekosol
Yerli Ceviz Ekosol Yeni Hasat
Yerli Ceviz Ekosol Yeni Hasat

DALINDAN SOFRAYA EKOSOL PREMIUM SELECTION KABUKLU YERLİ CEVİZ 

Yerli Ceviz Ekosol Cevizli Bahce 2,5 kg

CEVİZLİ BAHÇE TRAKYA
Ekosol Premium Selection Jumbo XL Kabuklu Yerli Ceviz 2011 yılından bu yana ceviz üreticiliği yapan ve toplam 20.000 adet ceviz ağacı bulunan Cevizli Bahçe Trakya  Ceviz Plantasyonunda chandler cinsi ceviz ağaçlarının dikiminden gelişimine EkosolFarm Organik Solucan Gübresi  kullanılmaktadır.

Cevizli Bahçe Trakya ’nın Edirne Uzunköprü ilçesinde gerçekleştirdiği ceviz üretimi İyi Tarım Uygulamaları, ISO Sertifikaları  sahibidir ve Ceviz Üreticileri Derneği  kurucu üyesidir.
 
Cevizli Bahçe Trakya  tarafından hasatı gerçekleştirilen cevizler, aynı gün işleme tesisine alınarak el değmeden yeşil kabuğundan sıyrılıp, özel kurutma prosesleri  uygulanarak, kabuk içi ceviz nemi %8’e sabitlenmektedir.
Bu sayede en taze, en lezzetli hali ile paketlenmektedir.

Ekosol Premium Yerli Ceviz Sipariş Ver​

Yerli Ceviz Ekosol Cevizli Bahce 2,5 kg

AVRUPA TARIM 

Ekosol Premium Selection Jumbo XXL Kabuklu Yerli Ceviz Avrupa Tarım tarafından Edirne ili Uzunköprü ilçesinde 300 hektar alanda Türkiye’nin tek bir alanda kurulmuş en büyük ceviz kapama bahçesinden özenle seçilmiş kabuklu yerli ceviz ürünleridir.

2015 yılından bu yana ceviz üreticiliği yapan ve toplam 45.000 adet ceviz ağacı bulunan Avrupa Tarım Ceviz Plantasyonunda chandler cinsi ceviz ağaçlarının dikiminden gelişimine EkosolFarm Organik Solucan Gübresi kullanılmaktadır.
Avrupa Tarım’ın Edirne Uzunköprü ilçesinde gerçekleştirdiği ceviz üretimi;
  • İyi Tarım uygulamaları
  • Global G.A.P,
  • BRC,
  • Tesco Standarts,
  • Sedex,
  • IFS gibi bir çok sertifikasyon firması tarafından sertifikalandırılmış üretimdir.
Avrupa Tarım tarafından hasatı gerçekleştirilen cevizler, aynı gün işleme tesisine alınarak el değmeden yeşil kabuğundan sıyrılıp, özel kurutma prosesleri  uygulanarak, kabuk içi ceviz nemi %8’e sabitlenmektedir.

Bu sayede en lezzetli hali ile paketlenmektedir.

Ekosol Premium Yerli Ceviz Sipariş Ver​

CEVİZİN KALİTE KRİTERLERİ  

Ceviz meyvesi, hasatı takip eden 24 saat içerisinde yeşil kabuğundan sıyrılarak, kurutulması gereken bir meyvedir.
Yerli Cevizin lezzetini sağlayan, ceviz ağacının cinsi, yetiştirilme şartları, yetiştiği arazinin rakımı gibi onlarca değişken parametrenin ötesinde, özellikle işlenmesi ve pazara sunulmasındaki süreçtir.
Hasat edilen taze cevizin 24 saat içerisinde kurutma prosesine başlanması ve kabuk içerisindeki nem oranının sabitlenmesi gerekmektedir. 
Hasatı takiben nem oranı sabitlenmeyen cevizin lezzeti kısa sürede değişir ve raf ömrünün kısalmasına neden olur. 
Kurutulmayı takiben el değmeden kalibrasyon ünitesine geçerek sınıflandırılan cevizler, el değmeden otomatik olarak paketlenmektedir.

Ekosol Premium Selection %100 Yerli Ceviz Avrupa Tarım tarafından üretilen yerli cevizler T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından İyi Tarım Uygulamaları sertifikası sahibidir.

İyi Tarım sertifikası sahibi ürünler, üretilirken çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar verilmediğini, doğal kaynakların korunmasına özen gösterildiğini, güvenilir ürün arzının sağlandığını ifade etmektedir.

İyi tarım uygulamaları şartlarına uygun şekilde elde edilen ürünün, insan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel kalıntılar içermediği; çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği; üretimi sırasında insan ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediği; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiği belge ile garanti altına alınmış olmaktadır.

NEDEN YERLİ CEVİZ DAHA KALİTELİ?  

Bu soruya detaylı olarak yanıt verebilmek için, tüketim alışkanlığı olarak dünyanın en çok ceviz tüketen toplumunda, cevizin sağlık faydaları ötesinde cevizin lezzet kriterlerini açıklamakta fayda var. 
Cevizin kalitesini yağ ve protein oranı belirlemektedir. Tüm dünyada, ortalama %70 yağ oranına sahip cevize birinci kalite ceviz denir. %70 yağ/protein dengesine sahip olmayan cevizler ikinci ve üçüncü kalite olarak sınıflandırırlar.
Ülkeler arası veya kıtalararası nakliye edilecek cevizler, gümrükleme ve nakliye süreçlerinin uzun zaman alması sebebiyle, fumigasyon yani kimyasal yöntemlerle bakterilerinden arındırma işlemine tabi tutulmaktadır.
Fumigasyon işlemi hem cevizin doğallığına zarar vermekte hem de ceviz kabuğu ve iç cevizdeki faydalı bakteri dengesine zarar vermektedir.
Kimyasal ilaçlarla işlem gören ceviz lezzet değerlerini ciddi oranda kaybetmektedir.
Türkiye’nin üretimi Yerli Cevizler, bakir, bir çoğunda daha önce konvansiyonel tarım yapılmamış, aşırı kimyasal ilaç ve gübre uygulanmamış topraklarda kurulu ceviz çiftliklerinde yetiştirilmektedir.
Bu itinalı yetiştirme kalitesi sayesinde, Trakya’dan Güneydoğu Anadoluya tüm Türkiye’de üretilen cevizler Yerli Ceviz lezzeti ile sofralara ulaşmaktadır. 

Ekosol Premium Yerli Ceviz Sipariş Ver

Scroll to Top
WhatsApp WhatsApp